top of page

O spoločnosti

Spoločnosť bola založená v roku 1994. Ako základné činnosti boli uvedené investičná výstavba polyfunkčných objektov, prevádzkovanie obchodného centra, leasingová činnosť v oblasti bytových a nebytových priestorov.

 

Prvou veľkou investíciou bola výstabvba obchodného centra Fontána na Hlavnej ulici v Dunajskej Strede v rokoch 1995-96 na základe projektov architektonickej kancelárie svetoznámeho maďarského architekta Imre Makovecza. Táto budova bola prvou v Dunajskej Strede v tomto štýle a predznamenala  ďalší rozvoj mesta v oblasti architektúry.

V ďalších rokoch realizovala ďaľšie stavebné investície v Dunajskej Strede a Štúrove. Medzi tieto patria:

 

1998: Polyfunkčný dom Fontána v Štúrove na Hlavnej ulici, na pešej zóne, kde spoločnosť ponúka do prenájmu na prízemí obchodné priestory  prístupné z pešej zóny, aj z dvora polyfunkčnej budovy a na poschodiach priestory pre kancelárske účely.

 

2000: Panoráma na Hlavnej ulici v Dunajskej Strede. Viacúčelová budova vytvorila priestory pre reštauráciu Panoráma, kancelárie, byty. Ako v prvej budove v Dunajskej Strede sa vytvorili podmienky pre kvalitnú zdravotnú starostlivosť pre súkromných lekárov a súkromnú kliniku.

 

2001: Arena. Prestavbou pôvodnej budovy predajne potravín na Hlavnej ulici v Dunajskej Strede vzniklo zábavno-športové centrum, kde našlo svoje miesto fittnesscentrum, squash, bowling, biliard a v neposlednom rad štýlovo zariadený pub.

 

2006-2008: Palác Duna Palota. V štvorposchodovej polyfunkčnej budove na Galantskej ceste s podzemným garážovým státím pre 29 osobných automobilov je na prízemí 9 obchodných jednotiek a 36 bytových a nebytových priestorov na štyroch poschodiach. Pri výstavbe sa použili pokrokové stavebné technológie v oblasti zakladania budovy – na pilotách – ako aj kvalitná minerálna vlna na tepelnú izoláciu, či moderné vykurovanie priestorov pomocou výmenníkových staníc.

 

V súčasnosti  hlavnými činnosťami sú prenájom bytových a nebytových priestorov, ktoré sa nachadzajú  v Dunajskej Strede, ale aj vo Veľkom Mederi a  v Štúrove. Do budúcna spoločnosť MGDS a.s. plánuje ďaľšie developerské projekty v Dunajskej Strede a ďaľších mestách Juhozápadného Slovenska.

transparent mgds logo.png
bottom of page